• #SzczepimySię

• Szanowni Rodzice

uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

• Czytamy!

• #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa2.0 #MinisterstwoKulturyDziedzictwaNarodowegoiSpotru

#MinisterstwoEdukacjiiNauki #UrządMiastaChorzów

Nasza przedszkolna biblioteczka systematycznie zwiększa swoje zasoby :)

• Ważna informacja dotycząca opłat

• Szanowni Rodzice !

Informujemy, że od 1 stycznia 2022r. we wszystkich placówkach w Chorzowie, za zgodą Prezydenta Miasta Chorzów, ulega zmianie stawka żywieniowa obowiązująca do tej pory w przedszkolu.

Zmiana wysokości stawki żywieniowej, w zależności od wyboru posiłku, wynosić będzie:

• Śniadanie  z kwoty 2,5 na kwotę 3,00 zł
            • Obiad z kwoty 3,50 na kwotę 4,00 zł
            • Podwieczorek z kwoty 1,5 na kwotę 2,00 zł

Razem stawka dzienna za trzy posiłki będzie wynosić 9 zł.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• Przedszkole nr 8 w Chorzowie otrzymało w 2021 r. dofinansownie na realizację zadania w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025" dotyczącego wspierania w latach 2021-2025 organów prowadzących placóki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych v(Dz.U. z 2021r. poz.1675).

Wysokość wsparcia finansowego wynosi 3 000,00 zł, przy wkładzie własnym Miasta Chorzów w wysokości 750,00 zł łączna kwota dotacji wynosi 3 750,00 zł.

#NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa2.0

#ministerstwoKulturyDziedzictwaNarodowegoiSportu

#MinisterstwoEdukacjiiNauki

#UrządMiastaChorzów

• Zapraszamy do Parku Śląskiego

• Święta czas zacząć!

Już najbliższy piątek w Parku Śląskim dwa niesamowite wydarzenia. o godz. 16.00 uroczyste rozświetlenie choinki, a o 16.30 oficjalnie zostanie otwarte Parkowe Lodowisko przy Stadionie Śląskim.  Serdecznie zapraszamy wszystkich na oba wydarzenia. Każde z nich jest inne, podczas rozświetlenia choinki będzie można posłuchać jasełek w wykonaniu zespołu dziecięcego "Frydkowianie" oraz piosenek świątecznych w wykonaniu artystów Teatru Rozrywki. Natomiast podczas otwarcia lodowiska pokaz łyżwiarski w wykonaniu trenerów Hokeja.