• Nowy rok szkolny 2020/2021

     • Uspokajamy wszystkich rodziców - zaczynamy nowy rok szkolny zgodnie z planem, oczywiście przestrzegając  wytycznych i obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną. Proszę śledzić naszą stronę - zakładka "Rok szkolny 2020/2021", tam będą się pojawiały wszystkie ważne informację związane z orgrnizacją nowego roku, zebraniami dla rodziców oraz obowiązującymi w Przedszkolu obostrzeniami.

     • Wakacje 2020!

     • 26.06.2020 Zaczyamy!

      Dzisiaj zaczynają się Wakacje 2020! Życzymy wszystkim słońca i przede wszystkim zdrowia. Pamiętaj, że i w czasie wakacji można wspierać nasze Przedszkole. Wystarczy pobrać nasz aplikację! Szczegóły w zakładce Aplikacja mobilna :)

     • Dzień Dziecka!

     • Wszystkim dzieciakom - małym i dużym życzymy uśmiechu, radości, spełnienia marzeń i samych słonecznych dni!

     • Dzień Matki już za tydzień!

     • Radość Mam i Dzieciaków

      Przy okazji Święta Wszystkich Mam, każdy może wspomóc nasze Przedszkole! Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację, zarejestrować kartę i robić zakupy w sklepach partnerskich! Pamiętaj - nic więcej nie płacisz! Wszystkie informacje w zakładce Aplikacja mobilna. 

     • 18 maja otwieramy Przedszkole

     • 18 maja w poniedziałek otwieramy placówkę tylko dla zadeklarownych dzieci. Prosimy o zapozanie się z procedurami i zastosowanymi środkami ostrożności:

      1. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dziecko do/z przedszkola oczekują na pracownika w przedsionku.Nie wchodzą do budynku.

      2. Rodzice i opiekunowie są zobowiązani przestrzegć wszelkich środków ostrożności - osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe.

      3. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2m.

      4. Do Przedszkola przyjmujemy tylko zdrowe dzieci, bez objawów infekcji.

      5. Zobowiązuje się rodziców do przypilnowania, aby dzieci nie przyniosły do placówki niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek z domu.

      6. Do placówki dzieci należy przyprowadzać do godziny 8.15.

      Cała procedura przyprowadzania i odbierania dzieci do/z przedszkola jest wywieszona w przedsionku oraz dostępna u Dyrektora placówki.

      Dbajmy o siebie nawzajem!

       

       

     • WAŻNE!

     • DRODZY RODZICE!   

       

      W związku z ogłoszonymi wytycznymi MEN-u z dnia 29.04.br dotyczącymi otwarcia przedszkoli, Dyrektor Przedszkola nr 8 w Chorzowie zwraca się z prośbą o zgłaszanie konieczności przyprowadzenia dziecka do przedszkola.

      Decyzja ta jest uzależniona od wykonywanej pracy zawodowej, pierwszeństwo mają:

      - pracownicy ochrony zdrowia;

      - służby mundurowe;

      - pracownicy handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19;

      niemogących pogodzić pracy  z opieką nad dzieckiem w domu.

      Pomimo zachowania odpowiednich procedur higienicznych, środków ostrożności należy być świadomym, iż pobyt dziecka w przedszkolu stanowi zagrożenie zarażenia się koronawirusem.

      W związku z diagnozowaniem Waszych potrzeb prosimy o informację zwrotną z podaniem                      wykonywanego zawodu przez oboje rodziców wyłącznie drogą e-mailową do wychowawców grup:

      Sowy: sowyprzedszkolenr8@op.pl

      Kotki: kotkiprzedszkolenr8@op.pl

      Misie: misieprzedszkolenr8@op.pl

      Biedronki: biedronki.przedszkolenr8@op.pl

       

      Prosimy sprawę potraktować jako pilną i udzielić odpowiedzi  do 4 maja do godz. 15.00.

                                                                                                                               

                                                                                                                            Z poważeniem

                                                                                                                                 Dyrektor Maja Thamm

       

     • Kontynuacja zdalnego nauczania

     • Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji, w związku z trwającą pandemią, zdalna nauka będzie kontynuowana do 24 maja 2020r.. Nasi nauczyciele codziennie udostępniają materiały i zadania dla dzieci na naszej stronie internetowej w zakładce Zdalne nauczanie.

     • Wielkanoc 2020

     • Szanowni Państwo,

      Jak Państwu zapewne wiadomo do 26 kwietnia nie wrócimy do Przedszkola. Obecny czas wymaga od nas wielu nowych umiejętności i ogromnej dawki cierpliwości. Tym bardziej cenię Państwa obecność i pomoc jaką dostajemy. Każdy sygnał od dziecka i od jego rodzica jest dla nas niezwykle ważny, daje motywację do dalszej pracy i pozwala nam przetrwać obecną sytuację. Dziękuję!

      Swoje podziękowania przekazuję także nauczycielom, którzy w ostatnim czasie nauczyli się wielu nowych rzeczy i całkowicie przebudowali sposób nauczania i pracy.

      Ze swojej strony chcę wszystkim życzyć przede wszystkim zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Wielkanocnych. Niech ten świąteczny czas pozwoli choć na chwilę zapomnieć o szybko zmieniającej się rzeczywistości. Wesołych Świąt!

      Z wyrazami szacunku                                                                                                                                                Dyrektor Przedszkola                                                                                                                                                Maja Thamm

       

     • MAMY TO! ZESTAW SENSORYCZNY TRAFI DO DZIECI!

     •  DZIĘKUJEMY!!! ŚWIĘTUJEMY!!!

      MAMAY TO! UDAŁO SIĘ!!!

      Nasz pierwszy cel z aplikacji mobilnej został zrealizowany! Zebraliśmy 600 zł w ciągu 3 tygodni. Zestaw sensroyczny będzie czekał na dzieci w naszym Przedszkolu. Nie zrobilibyśmy tego bez uprzejmości Ruchu Chorzów i Sportbonus, którzy pomogli nam wdrożyć naszą mobilną aplikację. Z dumą informujemy, że jesteśmy pierwszym Przedszkolem w Polsce z takim rozwązaniem. Dzięki naszej aplikacji, robiąc zakupy w ponad 1100 sklepach wspieramy nasze Przedszkole. Przystępujemy do realizacji kolejnego celu, a pomaga nam w tym ponad 100 pobrań. Aplikacja jest też wykorzystywana do komunikacji między przedszkolem, a rodzicami i rodzicami między sobą. Dzięki aplikacji można przekazywać rodzicom pomysły na zajęcia do wykorzystania w domu, a nauczyciele mogą mieć kontakt z dziećmi.

      Dziękujemy rodzicom, sympatykom przedszkola i wszystkim wspierającym, za pomoc w realizacji naszego celu!

     • Zdalne nauczanie

     • Od 25.03.2020r. nauczyciele realizują zdalne nauczanie z wykorzystaniem naszej strony i aplikacji Przedszkola. Proszę o korystanie z materiałów zamieszczanych w zakładce Zdalne nauczanie. Wykonane przez dzieci zadania i prace możecie Państwo prezentować w naszej mobilnej aplikacji.

      Jeżli potrzebują Państwo skontaktować się z nauczycielami, prosimy korzystać z maili:

      sowyprzedszkolenr8@op.pl, kotkiprzedszkolenr8@op.pl, misieprzedszkolenr8@op.pl,

      biedronki.przedszkolenr8@op.pl lub z aplikacji Przedszkola.

     • Poradnia Psychologiczno - Pedgogiczna w Chorzowie

     • Proadnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Chorzowie służy wsparciem psychologicznym i konsultacjami . Umawiamy telefonicznie. Można również pisać na naszą stronę ppp.chorzow@gmail.com Sekretariat czynny jest codziennie od 8.00 do 15.00. Codziennie również odbywają się dyżury naszych pracowników w podanych godzinach.

  • Kontakty

   • Przedszkole nr 8
   • (+32) 2465091 Godziny otwarcia Przedszkola: 6.00 -17.00
   • ul. Kochanowskiego 18 41-506 Chorzów Poland
   • 6.00 - 17.00
   • /przedszkole8chorzow/SkrytkaESP
   • Na podstawie art.37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest pan Zdzisław Korzuch, mail:biuro@bitprotect.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych