• Dzień Dziecka :)

Grażyna Gas

Zła Wróżka i staruszka

Marzena Pistelok

1 czerwca w naszym przedszkolu radośnie obchodzone będzie Święto Dnia Dziecka. Z tej okazji grono pedagogiczne wraz

z pracownikami przedszkola wystawią dla dzieci bajkę pt. „Śpiąca Królewna”. W tym dniu przewidziane są także atrakcyjne zabawy:

• Zabawy z postaciami z bajki prowadzone przez p. Natalię Sabljak.

• Pokaz baniek mydlanych, tańce, konkursy, słodkości itp.

• Lista kandydatów przyjętych w roku szkolnym 2017/2018

Walczak

Julia

• Teatrzyk w przedszkolu

• W naszym przedszkolu 09.05.2017 o godz. 10:45 odbędzie się teatrzyk pt. „Co zdarzyło się w Gulgocji” w wykonaniu aktorów z Krakowa.

• Przedszkolna Wycieczka

• Na poniedziałek 15 maja br., została zaplanowana,dla dzieci z grup “BIEDRONKI” "MOTYLKI","TYGRYSKI","JEŻE" wycieczka do miejscowości Wilcza k.Rybnika w programie m.in.zajęcia w formie zabawy na FARMIE EDUKACYJNEJ, pokaz wielkich baniek mydlanych,spacer po okoplicy,zabawa na placu zabaw.Zainteresowanych Rodziców wyjazdem dziecka na wycieczke, proszę o wpisanie na listę swojego dziecka, i wpłacenie u Pań w szatni kwoty 20,00 zł, w terminie do 11 maja br.

• Harmonogram przyjmowania wniosków

• Harmonogram przyjmowania wniosków:

18.04.-21.04. od 8:00- do 15:00

24.04. od 07:30 do 16:00
            25.04. od 07:00 do 16:00
            26.04. od 07:00 do 16:00
            27.04. od 09:00 do 16:00
            28.04. od 07:00 do 15:00

• Wesołych Świąt

• Zdrowych,pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

Życzy Dyrekcja wraz z pracownikami Przedszkola nr 8

• ZDJĘCIA NA TABLO

• W poniedziałek 10 kwietnia 2017r.dzieciom odchodzącym do szkoły będą wykonywane zdjęcia do pamiątkowego TABLO
            oraz zdjęcia legitymacyjne.
            Proszę o przygotowanie - dziewczynkom białych bluzek z kołnierzykiem,chłopcom białych koszul.

• Strajk w naszym Przedszkolu w dniu 31.03.2017r.

• W piątek 31 marca 2017 r. w godzinach pracy Przedszkola, nauczyciele i personel obsługi przystąpią do STRAJKU pracowników Oświaty.Zwracam się z prośbą do Rodziców naszych przedszkolaków  o zapewnienie dzieciom opieki na dzień 31 marca 2017 r. Proszę o wyrozumiałość i przepraszam za wszelkie niedogodności.
            Danuta Neukirch

Informacja ZNP

Szanowni Rodzicie dzieci i uczniów placówek oświatowych Miasta Chorzowa!
            W imieniu Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chorzowie zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wyrozumiałość dla naszych działań oraz o poparcie akcji strajkowej w dniu 31 marca poprzez zapewnienie opieki dzieciom w tym dniu.
            Rząd przeforsował reformę edukacji, która ma wejść w życie we wrześniu .2017r. pomimo  protestów  ZNP,     wszystkich  organizacji   samorządowych,   wbrew  ekspertom, organizacjom pozarządowym i ruchom rodzicielskim.
            ZNP nie chcąc dopuścić do chaosu, wysokich kosztów nieuzasadnionej merytorycznie reformy uderzającej finansowo w Samorządy Gmin, obniżenia jakości edukacji i poziomu kształcenia dotykającego bezpośrednio ucznia, protestował przeciwko reformie w dziesiątkach oświadczeń, ekspertyz, zorganizował też kilka protestów ulicznych, w tym manifestację w Warszawie 19 listopada 2016r.. Żadne z naszych działań do dnia dzisiejszego nie odniosło skutku.
            Ogłoszony Strajk na dzień 31.03.2017r. będzie strajkiem jednodniowym. Nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni przyjdą do szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, ale wstrzymają się od pracy. O opiekę nad dziećmi, które tego dnia zjawią się w placówkach będą musieli zadbać pracodawcy, czyli Dyrektorzy.
            Zwracamy się z apelem do Rodziców zatroskanych o przyszłość edukacyjną swoich dzieci o wsparcie działań zainicjowanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.
            W imieniu Zarządu Oddziału ZNP

• Teatr w przedszkolu

• W naszym przedszkolu 10 marca o godz. 12:30 odbędzie się teatrzyk grupy „Horyzont”.Istnieje możliwość zapisu dziecka na podwieczorek (baton z masłem i jogurt owocowy).

• Dzień Kobiet

• 8 marca w godzinach rannych odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Kobiet z udziałem zaproszonych gości.
            Prosimy o odpowiedni ubiór dzieci.

• Edukacja na wesoło

• W czwartek 2 marca 2017 r.od 12:00 do 14:00 dzieci będą uczestniczyły w zajęciu edukacyjnym.
            Temat: “KOSMOS BLISKO NAS” Odbiór wszystkich  dzieci od godziny 14:00.(dzieciom przebywającym do godz.13:00 nie będzie naliczona godzina dodatkowa)Istnieje możliwość zgłoszenia dzieci do podwieczorku (babeczka i herbata)
            Chorzów, dnia 1 marca 2017 r.

• Terminy opłat

• Zmiana terminów opłat za pobyt i żywienie dzieci w Przedszkolu od stycznia 2017 roku.Opłaty będą pobierane “od dołu”, to jest do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu rozliczeniowym. Pierwsze płatności będą pobierane od dnia 10 lutego 2017 roku. Wskazane jest dokonywanie opłat pyrzelewem na rachunek bankowy Przedszkola.

• Bal karnawałowy 2017

• W poniedziałek 6 lutego 2017 w naszym Domu Kultury „Batory” odbędzie się bal karnawałowy.
            Tematem przewodnim balu będzie „Dziki zachód”.